Karol Wysmyk w Stanie Chronicznym - wystawa poznaniaka w londyńskiej Unit24 Gallery

Jako samozwańczy miejski aktywista poznański drugiej kategorii nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem kilku słów o najnowszej wystawie fotografa, który jak może zaledwie kilka osób tutaj, tak intensywnie żyje miastem, ludźmi, codziennością (również ona może być wyszukana, lub tak można ją pokazać).

fot. Karol Wysmyk
Zobacz 4 zdjęcia

fot. Karol Wysmyk

Karol Wysmyk pochodzi z Koszalina, ale dla mnie jest prawdziwym poznaniakiem. Fotografuje bardzo prawdziwie różne stany materialne i emocje. Sukcesywnie się rozwija -zarówno warsztatowo jak i zawodowo. Nie boi się szufladkowania, bo poprzez dywersyfikację pól aktywności nie pozwala sobie ani odbiorcom na nudę. Jest obecny artystycznie w tkance miejskiej — nie tylko w stolicy Wielkopolski — jego zdolność utrwalania chwili meandruje też pomiędzy różnymi stanami socjologicznymi, ambicją niesztampowego uwieczniania rozrywki i zabawy. Zazwyczaj widzę w tym pozbawionego fałszu ducha miasta.

Historia fotografującego Wysmyka (dziś 25-letniego) jest piękna, bo zaczyna się od zwyczajnej cyfrówki i poprzez lata ewoluuje w kierunku miłości obrazowania. Czy miłość bywa uporczywa i jak bardzo wdziera się w nasze biologiczne postrzeganie rzeczywistości?

"Karol Wysmyk: A Chronic Condition" - ma być chyba wystawą o takim nabytym automatyzmie rejestrowania otoczenia, który nienaturalny, staje się naszą immanentną cechą. Oko staje się wizjerem, a wizjer okiem. Można się w tym momencie zastanowić — być może bogactwo formalne wystawy to ułatwi — czy prawdziwie namiętny fotograf jest sobie w stanie pozwolić na prawdziwe, pełne przeżywanie? Może tylko nieustannie tworzy narrację, nad którą tylko próbuje sprawować kontrolę?

Strona wydarzenia: http://www.unit24.info/karol-wysmyk-a-chronic-condition/

Partnerami wystawy Karola Wysmyka w Galerii Unit24 są Culture.pl i Instadruk.

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Wydarzenia:

Chwytać cień, czyli fotograficzny projekt Sylwestra Smigielskiego Martin Kollar zwyciężył w konkursie Leica Oskar Barnack Award 2014 [galeria] Przerażający timelapse, który pokazuje formowanie się mezocyklonu Ruszył Konkurs Fotograficzny Empiku 2014! Najlepsze zdjęcia nagrodzone w konkursie Grand Press Photo 2014 [galeria] Fotografia Jakuba Szymczuka z tytułem Zdjęcie 10-lecia Grand Press Photo Pierwsze w Polsce warsztaty fotografii mobilnej 'EyeEm Masterclass'! Sony World Photography Awards 2014 - relacja z wystawy i gali w Londynie Sara Naomi Lewkowicz zdobyła nagrodę L’Iris d’Or w Sony World Photography Awards 2014 Sfotografuj wiosnę w mieście i wygraj aparat Fujifilm X-M1 z obiektywem 16-50 mm The Photography Show 1-4 marca 2014 Fotorelacja z gali rozdania nagród konkursu BZ WBK Press Foto 2014 Adam Pańczuk, Mateusz Sarełło i Adam Lach wyróżnieni w konkursie POY Wyniki World Press Photo 2014. Trzech Polaków nagrodzonych! 3 Polaków wyróżnionych za fotografie górskie „Zobacz więcej przez telefon” i wygraj najnowszego iPada mini! Wyjątkowe warsztaty fotografii dokumentalnej i ulicznej FACEtoFACE Zostań blogerem Fotoblogia.pl! "Frymografia" - Fotografia jest formą terapii Oto zwycięzca konkursu „Jeden kadr z mojego miasta“ Pokaz specjalny filmu "Nowojorska ulica w obiektywie" w Krakowie "Frymografia": Barak nie odleciał Pokaż kadr ze swojego miasta i wygraj aparat Fujifilm XQ-1! „Pokaz Jednego Dzieła” w Krakowie