Nowa i tania Leica!

Jeżeli dalmierz z czerwoną kropką był do tej pory marzeniem Twoim lub Twojego dziecka, to mam dobrą wiadomość: teraz możesz kupić zupełnie nową Leicę za kilkadziesiąt euro Jest jednak mały haczyk - to tylko stylowa zabawka...

Drewniany dalmierz Leica

Drewniany dalmierz Leica (www.petapixel.com)

Jeden z holenderskich salonów fotograficznych wprowadził do swojej oferty drewniany gadżet, nawiązujący wyglądem do słynnej serii M niemieckiego producenta rodem z Solms.

Na precyzyjnie wykonanym korpusie znajdziemy wystarczającą do wygodnej obsługi liczbę pokręteł i nawet działający wizjer i spust migawki! Dodatkowo za niewygórowaną cenę 60 euro otrzymamy, oprócz samego aparatu, także dwa "szkła" (montowane do korpusu za pomocą specjalnego systemu magnetycznego). Niestety ich ogniskowe czy maksymalna przysłona nie zostały podane. Najważniejsze jest jednak to, że na samym środku korpusu znalazło się miejsce dla charakterystycznego czerwonego logotypu.

Drewniany dalmierz Leica

Aparat z pewnością może być polecony osobom, dla których tzw. tania Leica, czyli Fuji to wciąż niepotrzebna strata pieniędzy.
Drewniany dalmierz Leica

Zobacz również: Fotoblogia.pl - największy blog o fotografii w Polsce

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Ciekowstki:

Sports Illustrated zwalnia wszystkich swoich fotografów Niezwykłe koloryzowanie zdjęć z Dynamichrome Niezwykłe fotomontaże... bez Photoshopa Czy prawdziwego burgera można sfotografować iPhonem, aby wyglądał jak w reklamie? Google Seaview - nurkowanie bez wychodzenia z domu Zrób coś konkretnego ze swoich zdjęć z serwisu Instagram Zaskakujące zdjęcia bardzo mokrych kotów Kamerka GoPro na butelce zamiast fotografa ślubnego Headshot Truck - portrety z dostawą studia pod dom X-Plore - najlepsi artyści time-lapse łączą siły w ochronie Ziemi What’s up Hong Kong - fotografowie ekstremalni czy szaleńcy łamiący prawo? Pixelstick - poważne narzędzie do malowania światłem Zmiana pory dnia i usuwanie mgły niedługo w Photoshopie 26 lat, 177 krajów, 884 tys. km w jednej wyprawie 76-letniego podróżnika fotografa Zdania, których fotografowie nie znoszą Google wynajęło wielbłąda do zdjęć Street View na pustyni Magiczny Photoshop przyszłości pokazany na filmie Historia fotografa i pilota, którzy gonili wschód słońca Kulisy pracy zawodowego fotografa nagrane z poziomu aparatu Decydujący moment na śmiesznie, czyli zdjęcia uchwycone w samą porę! Oto co się stanie, kiedy sowa spotka kamerę lub aparat przy swojej dziupli Kamerzyści i fotografowie tak blisko sportowców, jak tylko zechcą. Co by się stało? W retuszerskiej pracowni, czyli wywiad z Tomaszem Pluszczykiem Oto sposób w jaki filmowcy nagrywają zwierzęta bliżej, niż kiedykolwiek